https://polakpotrafi.pl/projekt/ministerstwo-dobrej-edukacji
Kochani dziękujemy za każde wsparcie - liczy się każda złotówka - 

pozostajemy z mega wdzięcznością! 

https://polakpotrafi.pl/projekt/ministerstwo-dobrej-edukacji

Kochani taka historia... zakładamy własne Ministerstwo Dobrej Edukacji

Co to będzie? Edukacyjna NASA (Nasza Alternatywna Szkoła), czyli wydawnictwa, radio, telewizja i czasopisma. Inaczej: webinary, filmy, tutoriale, e-booki, mini kursy, poradnia psycho-pedagogiczna, dział prawny, dział kreatywny, dział dobrych kontaktów i ... dział windykacji optymizmu (bo tu mamy spore zaległości!). 

Wszystko co ważne - wszystko dostępne 24/7 - w jednym miejscu - dla nauczycieli i rodziców dzieci w każdym wieku. Dla podniesienia wiedzy i kompetencji wszelakich:)

Przekierujmy energię narzekania na energię tworzenia lepszych stanów świata! 

To już najwyższy czas, żebyśmy się dogadali i uwierzyli, że szkoła może być świetnym miejscem rozwoju człowieka, wzajemnej troski, wspólnego uczenia się, działania i dobrej komunikacji! (Nawiasem mówiąc: co byśmy zrobili z dziećmi jakby nie było szkoły?!)

Czy wiecie, że w szkołach przez kilka godzin przebywa prawie 5 milionów dzieci? I tak codziennie, przez całe swoje dzieciństwo i dorastanie. Szkoła to WAŻNE MIEJSCE, pełne milionów marzeń, planów, radości, sukcesów, a także smutków i zmęczenia...
No właśnie - za dużo wysiłku, za mało efektów - coś musimy zrobić!

Szkoła angażuje także prawie 10 milionów dorosłych (nauczycieli, pracowników systemu oświaty i rodzin uczniów). To prawie 1/3 naszego społeczeństwa. 

Nie da się zmienić systemu (szkoły) z dnia na dzień. Nie zamkniemy szkół, do których uczęszcza 5 milionów dzieci, ale zawsze można wiele poprawić i zmienić na lepsze - bo szkoła to nie mury, ale ludzie. I to chcemy właśnie zrobić: przekazać użyteczne informacje, zasilić w wiedzę,  wzmocnić umiejętności, kompetencje. Zachęcić, zainspirować, dodać odwagi, że tak można.

Przychodzisz do szkoły jako nauczyciel czy rodzic ucznia?Ministerstwo Edukacji to miejsce dla Ciebie. 

Czy może być lepiej? Pewnie, że może! Tylko weźmy się za to odważnie i stanowczo. I uwaga - może być lepiej nawet bez zmian prawnych (na to nie mamy wpływu). Ale w tych samych okolicznościach prawnych są szkoły publiczne, które pracują znakomicie - więc główny problem leży gdzieś indziej, prawda?

Przekierujmy energię narzekania na energię tworzenia lepszych stanów świata! 

Budujmy szkołę wielostronnego rozwoju człowieka, o której każdy marzy! W której dzieci poznają siebie i świat, a dorośli im  w tym pomagają, miejsce przyjaźni, samodzielności i współpracy. Szkołę, w której bardziej się liczy proces, choć wyniki są także ważne. 

Budujemy więc nowe "wnętrze": szkoły, nowe wnętrze ludzi - kreatywne i refleksyjne, pełne sensu. Najwyższy czas, abyśmy świadomie zaczęli dbać o siebie i innych. 

Ludzie nie są automatami. Człowiek to istota bardzo skomplikowana, ale jedno jest wiadome na pewno - optymalnie funkcjonuje tylko na jednym paliwie: mieszance miłości, troski i poczucia sensu.


Ludzie są różni… także, kiedy chodzą do szkoły.

 ... jak wynika z badań naukowych, 
kiedy chcemy kogoś pochwalić (albo siebie) musimy mówić o tym co najmniej 15 sekund, żeby dotarło do umysłu... 

Za to krytyka dociera w 1 sekundę! Pamiętaj o tym.


więcej  tutaj 10% kod rabatowy na książkę atlas2019 - ważny jest do końca marca!

https://polakpotrafi.pl/projekt/ministerstwo-dobrej-edukacji


https://polakpotrafi.pl/projekt/ministerstwo-dobrej-edukacji

0
Utworzono za pomocą Mozello – to najłatwiejszy sposób tworzenia witryn internetowych.

 .